Jola Gotuje

O mnie

12278932_409030555953975_7399136867108934325_n

Drogi Czytelniku,

Miło mi Cię gościć na mojej stronie. Jak już pewnie zauważyłeś mam na imię Jola. Zapraszam Cię do mojej małej kuchni pełnej zniewalających zapachów, różnorodnych smaków, kolorów i konsystencji, kuchni gdzie w prosty i łatwy sposób codziennie wyczarowuję nowe potrawy. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Moja życiowa i kuchenna filozofia jest prosta – uważam, że we wszystkim co robimy warto kierować się zdrowym rozsądkiem. Dotyczy to także liczenia kalorii. Równie skuteczne dla zachowania zdrowia i zgrabnej figury są kwestie wyboru tego co i w jakiej ilości spożywamy. Różni naukowcy (najczęściej amerykańscy :)), których wkład w rozwój ludzkości szanuję, pod wpływem ciężkiej pracy (a czasami może i jakimś innym :)), co kilka lat diametralnie zmieniają zdanie na temat tego co dla nas dobre i zdrowe.

Według mnie to nie kalorie są głównym problemem, ale „chemia” (sztuczne barwniki, zestawy „przypraw”, kostki smakowe, gotowe zaprawy do dań). Każdy wie, że naszą cywilizacyjną słabością jest podjadanie niezdrowych przekąsek i słodyczy, gotowych ciast pełnych cukru, emulgatorów, barwników, utwardzanych tłuszczy, polepszaczy smaku i konserwantów. Uwierz mi, wiem jak trudno powstrzymać się od takich „przyjemności”, kiedy już którąś godzinę z kolei spędzamy w pracy przy przysłowiowym biurku. W naszych czasach te wszystkie dziwne wynalazki znajdziemy niestety wszędzie i nie da ich się uniknąć. Każdego dnia stajemy jednak przed wyborem czy chcemy się na to godzić i iść na łatwiznę, czy może zaczniemy walkę o swoje zdrowie i dobre samopoczucie ograniczając spożycie takich produktów. Wybór należy do Ciebie, ale czy znasz kogoś o kogo warto się troszczyć bardziej niż o Twoich bliskich, rodzinę, przyjaciół i w końcu o samego siebie?

Moje domowe potrawy to jedzenie zdroworozsądkowe – chcę ograniczyć sztuczne wytwory, jeść smacznie i mieć frajdę z tego, że każdego dnia mogę coś nowego wyczarować na talerzu.  Zapraszam do mojego kuchennego raju.

 

PODZIEL SIĘ SWOIM DANIEM Z UKOCHANĄ OSOBĄ, A SMAK ZYSKA NA WARTOŚCI!

J. 🙂